Vilniaus kreditas - Finansinis patarėjas | Kredito unija, indėliai, paskolos
Finansinis patarėjas

Taupymo patarimai Jums

1. „Paslėpkite“ pinigus. Kai nematote – pamirštate, jog turite ir išvengiate pagundos išlaidauti. Kalbant paprastai, pinigų „nematymas“ – tai, pavyzdžiui, pinigų laikymas indėlio pavidalu, o matymas – tai pinigų laikymas piniginėje.

2. Sekite visas savo išlaidas. Stenkitės surašyti visus savo savaitės pirkinius, kiekvieną išleidžiamą litą – nesvarbu, ar tai saldainis, ar nauja rankinė. Pamatysite pirkinius, kurie nėra jums būtini ir galėsite jų atsisakyti. Sutaupytus pinigus galėsite atsidėti.

3. Nustatykite tikslus. Nuspręskite, ko norite ir suskaičiuokite, kiek tai kainuos, tada padalinkite iš laikotarpio, per kurį tikitės sutaupyti. Gauta suma parodys, kiek turėtumėt kas mėnesį atsidėti pinigų. Padėjus juos indėlių pavidalu, pinigai ne tik nenuvertės, bet dar ir uždirbs papildomų lėšų.

4. Nepasiduokite silpnybėms. Vaikščiodami po parduotuves nepulkite pirkti - pagalvokite, ar tikrai jums reikia naujos suknelės ar palaidinės? Greičiausiai ne. Skirkite laiko pamąstymui. Jei nepasiduosite silpnybėms šiandien, rytoj jūsų sąskaita bus pilnesnė ir galėsite nusipirkti tikrai reikalingą, ar vertingesnį daiktą.

5. Turėkite pirkėjo korteles. Jeigu dažnai apsipirkinėjate vienoje parduotuvėje, paprašykite pirkėjo kortelės. Tokiu būdu turėsite galimybę apsipirkti su nuolaidomis arba gauti specialius pasiūlymus.

6. Pramogaukite su kuklesniu biudžetu. Nepamirškite, kad tam, kad gerai praleistumėte laiką nebūtina išleisti didelę pinigų sumą. Pavyzdžiui, jeigu mėgstate eiti į kiną – rinkitės tas dienas, kai taikomos nuolaidos. Eidami į klubą, pasiimkite tik tiek pinigų, kiek planuojate išleisti.

7. Mokėkite už paskolą amžinai. Daugelis mūsų esame kažkam skolingi ir kas mėnesį dali savo atlyginimo skiriama skolos grąžinimui. Atėjus dienai, kai grąžiname visas paskolas... nenustokime mokėti įmokų. Tik jau mokėkime ne kitiems, o sau. Pavyzdžiui, tokią pat sumą kas mėnesį skirkime kaupiamajam indėliui. Tada Kalėdos bus ne tik gražios, bet ir turtingos.

Mokykite vaikus taupyti!

1. Apsvarstykite galimybę atlyginti vaikams už reguliarų taupymą. Sutaupyta pinigų suma nėra tokia svarbi; svarbiausia - ugdyti taupymo įprotį. Pagalba vaikams reguliariai išsaugoti mažas pinigų sumas padeda diegti šį įprotį.

2. Paskatinkite vaikus nepirkti impulsyviai, bet pasilikti laiko apsvarstyti sprendimą.

3. Padėkite vaikams nustatyti taupymo tikslus – trumpam ir ilgam terminui. Daugeliu atvejų, taupymo idėja tampa tikra tik tuomet kai vaikas pamato taupymo tikslą – atlygį už taupymą.

4. Nustatykite taupymo planą arba kalendoriuje paryškinkite kada taupymo tikslas bus pasiektas.

5. Duokite kišenpinigių smulkiomis monetomis paskatindami pasidėti dalį į taupyklę.

6. Apsvarstykite galimybę duoti kišenpinigių už namų ruošos darbus. Tai padės ugdyti idėją, jog pinigus reikia užsidirbti. Kuo daugiau pastangų vaikui prireiks užsidirbant kišenpinigius, tuo mažiau vaikas norės juos švaistyti.

7. Jei vaikas greitai išleidžia kišenpinigius, neskubėkite vėl duoti. Papildomų pinigų davimas, siekiant išlaikyti vaikų kišenpinigių balansą nustelbs pačią taupymo idėją.

8. Nupirkite vaikui kiaulę taupyklę, kuri paskatintų jį tapti tikru taupytoju!


KLIENTŲ ATSILIEPIMAI